Koszyk: (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł
Olejki eteryczne - właściwości
Olejki eteryczne - właściwości oraz zastosowanie

Ludzie już tysiące lat temu nauczyła się wydobywania z roślin tego, co w nich jest najlepsze oraz także najcenniejsze. Odbywa się to w postaci olejków eterycznych. 

Olejki eteryczne są stosowane w celu poprawienia swojej urody, ale nie tylko. Stosuje się je także, aby poprawić zdrowie oraz także utrzymać dobre samopoczucie. Przekonaj się na własnej skórze, jakie bogactwo kryją w sobie olejki oraz jak je możesz wykorzystać w swoim domu.

Tak naprawdę to aromaterapia może się okazać bardzo skutecznym sposobem na rozwiązywanie naprawdę wielu zdrowotnych problemów oraz dolegliwości, które są wynikiem licznych stresów. Bóle reumatyczne oraz mięśniowe, zmiany skórne, zaburzenia trawienne czy też pewnego rodzaju rozchwianie emocjonalne - to tylko niektóre ze wskazań do zastosowania olejków. Tak naprawdę to wskazań jest o wiele, wiele więcej. Olejki eteryczne odpowiednio dobrane przynieść mogą ulgę zarówno jeśli chodzi o sferę fizyczną, jak i także psychiczną.

Działanie oraz pozyskiwanie olejków eterycznych 

Olejki eteryczne są pozyskiwane z drzew, krzewów, jak i także kwiatów, które rosną w przeróżnych zakątkach świata. Olejki eteryczne powstają tak naprawdę przy wykorzystaniu destylacji parowej, wyciskania oraz ekstrakcji przy użyciu rozpuszczalników. Poszczególne olejki eteryczne różnią się od siebie właściwościami oraz także składem chemicznym. Olejki naturalne zawierają między innymi estry, kwasy, laktony, ketony, aldehydy, fenole, alkohole oraz trapeny.

Olejki eteryczne na różne sposoby wnikają do naszego organizmu. Dostają się one do krwiobiegu poprzez płuca oraz także skórę w procesie oddychania. Dzięki tak zwanym chemoreceptorom znajdującym się w śluzówce nosa, system nerwowy przekazuje szczegółowe informacje o obecności zapachowych cząsteczek bezpośrednio w otoczeniu do limbicznego układu. To właśnie ta część mózgu odpowiada za bezpośrednią kontrolę emocji oraz także podstawowych życiowych funkcji.

Musimy także mieć świadomość, że olejki eteryczne w przeciwieństwie do syntetycznych leków się nie odkładają w organizmie, ale tak naprawdę są one wydalane.

Stosowanie eterycznych olejków 

Stosowanie eterycznych olejków we własnym domu jest naprawdę bardzo proste. Co więcej nie musimy się niczego obawiać, ponieważ są one przy zachowaniu samych zasad ostrożności są niezmiernie bezpieczne.

O czym jeszcze musimy pamiętać co jest jednocześnie bardzo ważne przy stosowaniu eterycznych olejków? Na pewno musimy mieć świadomość,  że nie należy ich bezpośrednio aplikowania na skórę czy też przyjmować w sposób doustny. Co więcej bardzo ważne jest to, aby przed ich użyciem wykonać u siebie test uczuleniowy. 

Czasem po prostu nie możemy niektórych olejków w ogóle stosować. Okazuje się, że nie wszystkie z olejków eterycznych nadają się do użycia przez kobiety będące w ciąży czy też przez osoby, które wzmagają się z epilepsją. W związku z powyższym przed ich użyciem musimy się skonsultować ze specjalistą bądź też zapoznać się z treścią ulotki. Nigdy nie powinniśmy także przekraczać dawki zalecanej, ponieważ olejki eteryczne są naprawdę bardzo mocno skondensowane.

Jak widzimy na załączonym obrazku olejki eteryczne mogą na pomóc. Co więcej są bezpieczne oraz także nie mamy po nich większych skutków ubocznych. Jedyne co to musimy się upewnić czy oby na pewno możemy dany olejek eteryczny stosować. Większych przeciwwskazań nie ma. Co jak co, ale warto sięgnąć po olejki eteryczne.

© Remedy Template by Maxsote
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl